Turnus rehabilitacyjny — czy warto pojechać?

Turnusy rehabilitacyjne to doskonałe połączenia istotnych dla zdrowia zabiegów, wraz ze wspaniałym wypoczynkiem. Właśnie z tego powodu wyjazdy takie cieszą się coraz większą popularnością. Gdzie pojechać na turnus rehabilitacyjny? Czy będziemy mieć tam ciekawe atrakcje?

Są różne sposoby umożliwiające nam dbanie o nasz zdrowie. Turnusy rehabilitacyjne bez wątpienia należą do tych najprzyjemniejszych. Umożliwiają połączenie specjalistycznej terapii, wraz z wypoczynkiem i relaksem.

Zazwyczaj odbywają się one we wspaniałych ośrodkach o wysokim standardzie, gdzie pobyt przypomina raczej odwiedziny w nowoczesnym hotelu, niż w miejscu, w którym mamy dojść do sprawności i zdrowia.

Sam proces rehabilitacji to bowiem szereg działań mających na celu właśnie przywrócenie pacjentowi dawnej sprawności, przede wszystkim ruchowej. Dzięki temu po turnusie możemy cieszyć się znacznie lepszym komfortem życia codziennego. Taki wyjazd pozwala także zawrzeć nowe znajomości oraz zadbać o nasz umysł.

Decydując się na pobyt w eleganckim ośrodku położonym w pięknej lokalizacji, możemy cieszyć się ciszą, spokojem i urokami przyrody. Co warto wiedzieć przed wyjazdem rehabilitacyjnym? Kto może wybrać się na turnusy rehabilitacyjne w górach?

Reklama

Turnus rehabilitacyjny — gdzie warto pojechać?

Lepiej wybierać turnusy rehabilitacyjne w górach, nad morzem, a może tuż pod dużym miastem? Z pewnością wiele osób rozważających taki wyjazd, zastanawia się, gdzie pojechać najlepiej. Warto zaznaczyć, że ośrodki takie, zazwyczaj mieszczą się w pięknych i malowniczych lokalizacjach. Jeśli zależy nam na ciszy, pięknych krajobrazach i krystalicznie czystym powietrzu, góry będą dla nas najlepszym kierunkiem. Bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład turnusy rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju. W mieście tym występują bowiem naturalne źródła wód leczniczych i mineralnych, które słyną ze swych cennych właściwości wspomagających proces rehabilitacji. Zabiegi wodne to atut numer jeden ośrodków w Krynicy-Zdroju. Tak bogatej oferty nie znajdziemy nigdzie indziej. Dobrze zorganizowane turnusy rehabilitacyjne w górach z basenem krytym i licznymi zabiegami — czego chcieć więcej?

Na czym polegają turnusy rehabilitacyjne?

Wiemy już, że sama rehabilitacja ma na celu przywrócenie sprawności. Warto dowiedzieć się jednak, jak wyglądają takie turnusy rehabilitacyjne. Czy jest to tylko nużący i pełen wysiłku pobyt, podczas którego nieustannie jesteśmy pod okiem fizjoterapeutów, czy może to coś więcej? Okazuje się, że może być to naprawdę wspaniale spędzony czas pełen zabawy i ciekawych wrażeń. Wiele zależy jednak od ośrodka. Warto wybrać taki, który zapewnia interesujący program i rozrywki.

Przede wszystkim stawiajmy na turnusy rehabilitacyjne z basenem. Wiele atrakcji, zajęć sportowych i kreatywnych, a także jeden z największych lub nawet największy, bo aż 20-metrowy  basen w Krynicy-Zdroju znajdziemy w nowoczesnym ośrodku Silesia. Jeśli marzy nam się wypoczynek w przyjemnej ciepłej wodzie, nawet gdy na zewnątrz szaleje zima, to kryty i podgrzewany basen bez wątpienia spełni nasze oczekiwania. Ponadto przeszklona ściana zapewni nam imponujący widok na Górę Parkową.

Zazwyczaj turnusy rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju rozpoczynają się od konsultacji lekarskich. Podczas pobytu, pacjenci są pod stałą opieką specjalistów. Każdego dnia wykonywanych jest wiele ciekawych zabiegów, z zakresu hydroterapii, czy fizykoterapii, mających na celu poprawę naszego zdrowia. Warto wspomnieć, że ośrodki mające basen w Krynicy-Zdroju również udostępniają go do dyspozycji kuracjuszy. Na przykład we wspomnianym wcześniej obiekcie Silesia uczestnicy turnusu mogą brać udział w licznych zajęciach wspomagających rehabilitację, odbywających się na kąpielisku. Najlepsze jednak jeszcze przed nami. Na turnusie można bowiem też świetnie się bawić podczas wieczorków tanecznych, czy też poznawać nowe miejsca w trakcie wycieczek z przewodnikiem.

Wodolecznictwo — czy to działa?

Turnusy rehabilitacyjne w górach, a przede wszystkim właśnie w Krynicy-Zdroju, dzięki obecności naturalnych wód leczniczych, obejmują w swym programie także wodolecznictwo. Dla wielu osób jest to temat zupełnie nowy. Warto w związku z tym zapoznać się nieco z właściwościami takich drogocennych wód. Czy wodolecznictwo rzeczywiście jest skuteczne? Okazuje się, że jest metoda leczenia stosowana już od setek lat. Działa doskonale przede wszystkim na wszelkie dolegliwości bólowe oraz nieprawidłowości związane z układem nerwowym i krążenia. Co więcej, zabiegi wodne doskonale łagodzą stres. Wodolecznictwo stosuje się wobec pacjentów w każdym wieku.

Reklama

Turnus rehabilitacyjny — ile trwa i kosztuje?

Specjalistyczne ośrodki tworzą liczne oferty turnusów rehabilitacyjnych. Różnią się one między sobą między innymi programem, atrakcjami, czy też właśnie długością trwania. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim turnusy rehabilitacyjne w górach czternastodniowe. Koszt takiego wyjazdu uzależniony jest od wielu czynników. Warto wspomnieć też, że niektóre osoby mogą skorzystać ze specjalnego dofinansowania na turnus.

Turnusy rehabilitacyjne w Krynicy-Zdroju są doskonałe przede wszystkim dla osób chcących wrócić do pełnej sprawności ruchowej bądź też polepszyć jej jakość. Z wyjazdów korzysta także wiele osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Co ciekawe, mimo że takie turnusy zazwyczaj kojarzone są z osobami nieco starszymi, to tak naprawdę, mogą wziąć w nich udział kuracjusze w każdym wieku.

Zabieg dostępny w tych sanatoriach:

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej