Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy?

Masaż twarzy nie tylko relaksuje, ale również pobudza krążenie, dzięki czemu sprzyja regeneracji skóry. Można go wykonać w salonach kosmetycznych, ale także w domu jako element codziennej pielęgnacji. Delikatne masowanie skóry pomaga właściwie rozprowadzić na niej kosmetyk, np. krem na noc.

Artykuł zewnętrzny

Na co wpływa masaż twarzy?

Masaż twarzy przede wszystkim redukuje oznaki zmęczenia. Stres i przemęczenie mogą wpływać na przykurcze mięśni, a te z kolei zwiększają ryzyko powstania zmarszczek mimicznych.

Delikatna skóra twarzy szybko ulega deformacjom na skutek nadmiernego napinania mięśni, stąd warto wprowadzić nawyk masowania twarzy do codziennej pielęgnacji. Jakie efekty daje i jak go przeprowadzać, dowiesz się na stronie https://www.cetaphil.pl/article/jak-wykonac-masaz-twarzy-jakie-daje-efekty. 

Delikatne masowanie twarzy pobudza krążenie, a przez to stymuluje procesy regeneracji naskórka. Jeśli twarz jest nieco podrażniona, należy pamiętać, aby zbyt inwazyjny masaż nie pogorszył jej kondycji.

W przypadku problemów dermatologicznych, np. z trądzikiem, opryszczką, stanami zapalnymi i innego rodzaju uszkodzeniami naskórka, należy z niego całkowicie zrezygnować.

W takich sytuacjach warto delikatnie wklepać dermokosmetyk w skórę, gdyż składniki aktywne ją odżywią, zawarte w nim emolienty złagodzą podrażnienia, a witamina E przyspieszy regenerację.

Reklama

Jak należy masować twarz?

Zanim przystąpimy do masażu twarzy, najpierw skóra powinna być dokładnie oczyszczona z zanieczyszczeń nagromadzonych w czasie dnia i z resztek makijażu.

Ponieważ masaż zwiększa ukrwienie, przez co przyspiesza wchłanianie składników odżywczych do jej głębszych warstw, warto go przeprowadzić z użyciem dermokosmetyku, który stosujemy w codziennej pielęgnacji.

Zanim przystąpimy do zabiegu, zacznijmy od rozgrzewki, delikatnie rozciągając skórę opuszkami palców od żuchwy w kierunku czoła. Dopiero po tej czynności przystępujemy do masażu właściwego, po którym koniecznie nałóżmy dermokosmetyk.

Reklama

Efekty masażu twarzy

Masaż przede wszystkim niweluje napięcie mięśni, przez co skóra staje się gładka, a zmarszczki są znacznie mniej widoczne. Poprawa ukrwienia wpływa na jej kondycję – cera wygląda młodziej i nabiera blasku. Jest mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia.

Szybciej również i efektywniej absorbuje składniki odżywcze zawarte w dermokosmetykach. Mimo że nie ma wskazań odnośnie do częstotliwości masażu, warto przeprowadzać go regularnie, zwłaszcza kiedy zaczynamy odczuwać niekomfortowe napięcie twarzy i obserwujemy, że cera stała się matowa.

Nadmierne napięcie przyspiesza pojawienie się zmarszczek (zwłaszcza mimicznych w okolicach oczu, ust, nosa oraz czoła) i pogłębia te istniejące. Co więcej, napięta skóra może powodować dyskomfort, a nawet ból, ponieważ świadczy o przemęczeniu organizmu lub o nadmiernym stresie.

Często zapominamy, że nasz tryb życia wpływa na kondycję całego organizmu, a zwłaszcza delikatnej skóry na twarzy.

Zabieg dostępny w tych sanatoriach:

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej