Jak wybrać wczasy rehabilitacyjne?

0 obiektów sanatoryjnych

W Polsce jest bardzo dużo miejscowości o charakterze uzdrowiskowym. A w każdej z nich dużo różnych sanatoriów. Czasami trudno jest się zdecydować, którą destynację wybrać i na co się zdecydować, aby nie stracić zbyt wiele pieniędzy, albo żeby jak najwięcej skorzystało nasze zdrowie. Podpowiem Wam kilka ważnych sugestii, może się przydadzą.

artykuł sponsorowany

Przede wszystkim oferta zabiegów leczniczych

Decydując się na wybór takiego czy innego miejsca powinniśmy najpierw sprawdzić jaką bazą dysponuje konkretny dom zdrojowy i czy są tak proponowane zabiegi lecznicze ukierunkowane na nasz konkretny problem.

A więc czegoś innego będą wymagały osoby cierpiące na reumatyzm, czegoś innego wszyscy, którzy chcą wyleczyć problemy żołądkowe, a jeszcze czegoś innego Ci, którzy często się przeziębiają. Czytając więc informacje o uzdrowisku musimy wiedzieć czy leczy się tam konkretne schorzenia.

Reklama

Położenie sanatorium

W czasie turnusu rehabilitacyjnego ludzie żyją nie tylko zabiegami. Po południu albo w niedzielę chce się wyjść na miasto, zobaczyć coś ciekawego, pospacerować po ładnym deptaku albo zwiedzić jakieś muzea.

A wiec decydując się na kierunek wyjazdu warto sprawdzić co znajduje się w pobliżu, czy będziemy mieli daleko do jakiejś kawiarni, parku albo pijalni wód. Sprawdźmy informacje o konkretnej miejscowości, także to czy łatwo jest tam dojechać na przykład kiedy nie dysponujemy własnym samochodem.

Reklama

A może Krynica - Zdrój?

Jednym z najpiękniejszych polskich uzdrowisk jest Krynica - Zdrój położona u podnóża Beskidu Sądeckiego. Ze wszystkich stron otoczona górami i wzniesieniami będzie dobrym miejscem dla wszystkich osób lubiących aktywny wypoczynek połączony ze zdobywaniem szczytów.

W Krynicy znajdziecie słynne miejsca związane z Janem Kiepurą, albo też malarzem Nikiforem. Jest Góra Parkowa, Jaworzyna Krynicka i piękna duża wieża widokowa na Słotwinach. Nie trzeba się martwić, jeżeli macie zbyt słabą kondycję aby te miejsca zdobywać na piechotę.

Można w nich wszystkich skorzystać z podwózki kolejką albo wyciągiem krzesełkowym. Spośród krynickich sanatoriów warto zapoznać się na przykład z ofertą "Jagiellonki". Informacje na ten temat znajdziecie pod adresem https://www.nat.pl/nasze-obiekty/hotel-nat-krynica-zdroj.

 

Reklama

Reklama

Znajdź najlepsze
sanatorium dla siebie.

Zobacz ranking

Reklama

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej